Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cyklobus od k vody k vode

SÚBOR
Dátum: 12.04.2024
Autor: Obecný úrad
Cyklobus od k vody k vode

Obľúbený cyklobus bude premávať každý víkend a sviatok od 1. mája do 15. septembra 2024. Odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova.

K vodám Žitného ostrova odvezie výletníkov Cyklobus od vody k vode

Aj počas tohto leta vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj špeciálne upravený autobus, ktorý odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova aj s ich bicyklami. Štartuje dvakrát denne z centra mesta, stojí pri autokempingu a pokračuje k vodnému dielu.

Cyklobus od vody k vode sa vráti na cesty Žitného ostrova  v stredu 1. mája 2024. Výletníci ho môžu využiť vždy cez víkend a počas štátnych sviatkov až do 15. septembra 2024. Cieľom KOCR Trnavský kraj je ponúknuť im bezpečný presun z Dunajskej Stredy k cyklistickým trasám na juhu Žitného ostrova. Cyklobus rozširuje možnosti aktívneho trávenia voľného času v jednej z turistami najvyhľadávanejších destinácií Slovenska.

Thermalpark Dunajská Streda láka aj vďaka kvalitnému autokempingu návštevníkov, ktorí si na dovolenku berú svoje bicykle. Ak budú chcieť na dvoch kolesách objavovať unikátnu krajinu okolo rieky Dunaj, stačí im nasadnúť na špeciálne upravený autobus, ktorý ich odvezie aj s bicyklami. Miesta v ňom si zabezpečia prostredníctvom rezervačného formulára na adrese krajzazitkov.sk. Za lístok zaplatia symbolické 1 euro.

„Na cykloturistickej trase č. 001a, Dunajská cyklistická cesta môžu výletníci obdivovať jedinečnú krajinu a pozorovať divoké vtáctvo v CHKO Dunajské luhy. Cyklotrasa smeruje od Gabčíkova, cez Vojku nad Dunajom až k Čunovu. Lákadlom na tejto trase sú aj čárdy s tradičnou kuchyňou,” hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Dodáva, že vždy v sobotu je pre turistov prístupné aj nové informačné centrum Vodného diela Gabčíkovo. Obsahovo sa zameriava na ekológiu a vodné hospodárstvo. Tieto témy sú vďaka interaktívnym panelom a virtuálnej realite atraktívne komunikované deťom i dospelým. Informačné centrum nájdu návštevníci v ikonickej veži vodného diela, z ktorej je kontrolovaná premávka v dvoch mohutných vzdúvadlových komorách.

Cyklisti, ktorí sa rozhodnú pre dovolenku na Žitnom ostrove, môžu v Thermalparku Dunajská Streda počítať s kvalitným zázemím. K autokempingu patrí úschovňa a požičovňa bicyklov, ktorej súčasťou je nabíjačka pre elektrobicykle i náradie na základný servis.

„Bicyklovanie na juhu Trnavského kraja si vďaka minimálnemu prevýšeniu užijú rodiny s deťmi i seniori. Pre vytrvalcov môže byť výzvou práve Dunajská cyklistická cesta, ktorá ponúka možnosť prekonávať aj dlhšie vzdialenosti a užívať si jazdu s vetrom o preteky,“ uzatvára Petra Hencelová. 

Link na web: Cyklobusom od vody k vode - Trnavský kraj zážitkov (krajzazitkov.sk) 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
TS_K vodám Žitného ostrova odvezie výletníkov Cyklobus od vody k vode_11.4.24 Veľkosť: 158.2 kB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024
Cyklotrasa_EuroVelo_1
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .JPG súboru Cyklotrasa_EuroVelo_1 (JPG)
Veľkosť: 2.05 MB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024
DSC07542
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .JPG súboru DSC07542 (JPG)
Veľkosť: 1.38 MB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024
DSC07547
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .JPG súboru DSC07547 (JPG)
Veľkosť: 1.25 MB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024
Cyklotrasa_EuroVelo_2
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .JPG súboru Cyklotrasa_EuroVelo_2 (JPG)
Veľkosť: 525.3 kB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024
cyklobus od vody k vode 2024 grafikon
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí z .JPG súboru cyklobus od vody k vode 2024 grafikon (JPG)
Veľkosť: 428.9 kB Formát: pdf Dátum: 12.4.2024